Twitter X Takipçi v1

Askıya Alınmış Twitter Hesap Nasıl Kurtarılır ?

Askıya alınmış bir twitter hesabının nasıl kurtarılacağına dair çözümlere bu makalemizde yer vereceğiz. Kesintisiz kullandığınız twitter hesabınıza erişiminiz kesildiyse, bu bir hayli vaziyette size evvelden bildirim biçiminde iletilir. Bu sayede kullanıcıların yasaklanmış hesaplar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanır. Hesabınızın askıya alındığına dair bildirim aldıysanız çok kolay düzeyler ile hesabınızı tekerrür etkin hale getirebilirsiniz. 

Twitter Askıya Alınmış Hesap Yeniden Açılabilir Mi ?

Kullanmakta olduğunuz Twitter hesabınız askıya alındıysa tekerrür bu hesabı kullanabileceğinizi öğrenmelisiniz.  Twitter bazı gidişatlarda kullanıcılarının hesaplarını askıya alabilir. Böyle bir gidişatta askıya alınan hesapların tekerrür kullanıma açılması için verilen zaman 30 gündür. 30 gün sonrasında şayet hesaplar tekerrür faalleştirilmezse bu kez silinmeye uygun olur. 

Twitter hesabınız askıda iken hesabınızı rastgele bir biçimde kullanmanız olası olmaz. Hesabınızı tekerrür açmadan içerik oluşturamaz ve hesabınızdan reklam yayını yapamazsınız.  Hesabınızı tekerrür etkin hale getirdikten sonra kullanımınız mevzubahisi olur. 

Askıya Alınmış Bir Twitter Hesabı Nasıl Geri Alınır ?

Twitter hesabınız eğer kilitlendiyse ve hesabı tekrar geri kurtarmak istiyorsanız şu adımları takip ederek hesap kurtarma işlemini yapabilirsiniz;

Bu aşamada hesabınıza bağlı bir e-posta adresi bulunuyorsa bu adrese talimatların yer aldığı bir e-mail gönderimi yapılır. Mail adresinizi kontrol edip bu maili bulmanız önemlidir. Eğer ki posta kutunuzun Gelen Kutusu kısmınde Twitter iletiı göremiyorsanız, bu durumda spam v e gereksizler şeklinde diğer klasörleri denetim etmenizde yarar vardır. 

Eğer ilk adımda yer alan hesaba giriş aşamasında problem yaşıyorsanız bu durumda destek ekibi ile mesajşime geçmeniz ve sorununuzu buraya bildirerek yardım talep etmeniz gerekmektedir. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız öteki asımları takip ederek kolayca hesabınızı kurtarabilir ve yine kullanmaya başlayabilirsiniz.